HOOFDLOCATIE

Open Call Expositie

Een selectie internationale fotografen

OPEN CALL EXPOSITIE: Een selectie internationale fotografen exposeren hun meest iconische beeld van de afgelopen bewogen periode.

2020 is een jaar waarin een hoop gebeurt, een jaar waarin nieuwe geschiedenis is gedocumenteerd. Wij vinden het belangrijk om deze periode te laten zien in de nieuwe editie van ons festival. Vanaf juni tot augustus 2020 was iedereen welkom aan te melden voor de Open Call. Met ons thema ‘transities’, laten we de veranderingen in de wereld van vandaag zien. We exposeren allerlei verschillende interpretaties en meningen die het thema kunnen uitbeelden. Deze beelden zijn zorgvuldig uitgekozen door onze commissie. Wij zien deze nieuwe talenten als geschiedschrijvers.

Van 3 september tot 20 september 2020 neemt Foto Festival Schiedam ons mee op een reis van hedendaagse fotografie. Met het thema Transities presenteert het festival een breed scala aan fotografen die de constant veranderende wereld van vandaag de dag vastleggen en onderzoeken. De verschillen tussen arm en rijk en links en rechts lijken steeds groter te worden, terwijl verschillende culturen en tradities elkaar op allerlei manieren beïnvloeden. Deze hedendaagse transities, zoals de Covid19-crises en de Brexit, vormen de rode draad in de editie van Foto Festival Schiedam 2020. De zevende editie van het festival kenmerkt zich door de verfrissende combinatie van verschillende genres binnen de fotografie. De foto’s worden getoond op een bijzondere locatie in het historische stadscentrum en gepresenteerd in ruimtelijke installaties, een vernieuwende vorm, die anders is dan een typische foto aan de muur.

Winnaar open call 2020: Julia Fullerton Batten https://www.juliafullerton-batten.com/

Kasper Christiansen https://kaschr.com/

Nuno Serrao https://www.nunoserrao.com/

Connor Lundy 

Nathan Favot http://www.nathanfavot.com/

Hyun De Grande https://hyundegrande.com/

Robert Hyde https://www.roberthyde.xyz/about

Anton Roland Laub https://www.antonlaub.de/

Rebecca Uliczka  https://www.rebeccauliczka.com/

Saskia Wesseling https://saskiawesseling.com/

Anja Engelke http://anja-engelkede.squarespace.com/

Philippe Sarfati https://philippe-sarfati-archi-photo.squarespace.com/

Christian Nicolay https://www.christiannicolay.com/

Dax Ward https://www.daxward.com/

David Bowe https://www.david-bowe.com/

Demetris Koilalous https://neoskosmos.com/en/115427/heterotopia-the-promised-land-at-head-on/ 

Wiktor Dabkowski https://www.wiktor.photography/index

Cristiano Volk https://www.cristianovolk.com/

Astrid den Haan https://astriddenhaan.myportfolio.com/

Jakub Pasierkiewicz https://www.instagram.com/jakubpasierkiewicz/

Hiro Tanaka https://asianmanrecords.com/hiro/

Julia Pelealu http://www.pleincouleur.eu/

HOOFDLOCATIE

Dirkzwagerterrein
Groenweegje 7
3111 PB Schiedam

Openingstijden: Vrijdag: 10:00-20:00
Zaterdag: 10:00-18:00
Zondag: 10:00-18:00

Bekijk op kaart